Login | Register Now | Contact Us   
 

CGST Act IGST Act UTGST Act GST (Compensation to the States) Act Addendum to the GST Rate Schedule - 03.06.2017 101st Constitution Amendment Act, 2016 Addendum to the GST Rate Schedule - 18.05.2017 GST Compensation Cess Rates Decided in the GST Council Meeting held on 18.05.2017 Chapter Wise Rate wise GST Schedule - 03.06.2017 Chapter wise GST Rate Schedule for Goods Decided in the GST Council Meeting held on 18.05.2017 Revised Threshold for Composition Scheme - 11.06.2017 IGST Exemptions Approved by the GST Council - 11.06.2017 GST Rates Approved by the GST Council - 11.06.2017 Service Tax Exemptions in GST IGST Exemption, Concession List - 03.06.2017 Composition - Rules Valuation Rules ITC - Rules Invoice, Debit & Credit Notes - Rules Payment - Rules Refund - Rules Registration - Rules Return- Rules Transition Rules Proposed CTD Document Accounts and Record Rules GST rate Schedule for Services List of Services under Reverse Charge Classification Scheme for Services Under GST Decisions Taken by the GST Council in the 16th Meeting - 11.06.2017
GST
24 March, 2017 Ahmedabad :
GST

FM ve GST konseyi, 01.07.2017 tarihinde GST'nin gün ışığına çıkmasını sağlamak için gece yarısı petrol yakıyor. Sayın Başbakanın başkanlık ettiği Birlik Kabinesi, aşağıdaki dört GST ile ilgili faturayı onayladı: 1. Merkezi Mallar ve Hizmetler Vergi Bill 2017 (CGST Bill) 2. Entegre Ürün ve Hizmetler Vergi Bill 2017 (IGST Bill) 3. Birlik Bölgesi Mal ve Hizmet Vergisi Tasarısı 2017 (UTGST Tasarı) 4. Mal ve Hizmet Vergisi (Devletlere Tazminat) Bill 2017 (Tazminat Yasası). Yukarıdaki dört Tasarı, geçtiğimiz altı ayda yapılan Konsey'in çeşitli toplantıları üzerinde kapsamlı bir maddeden sonra GST Konseyi tarafından daha önce onaylanmıştır.

CGST Yasası, hükümet tarafından ülke içi mal veya hizmet tedariğinde vergi toplama ve vergi toplama hükümleri getiriyor. Öte yandan, IGST Bill, devletler arası mal veya hizmet arzı veya her ikisi için merkezi hükümet tarafından vergilendirme ve vergi toplama hükümleri getirmektedir. UTGST Yasası, yasama organı olmaksızın Birlik Bölgelerinde UT içi mal ve hizmet tedariki üzerine vergi toplanmasına ilişkin hükümler getiriyor. UTGST, Devletler / Birlik Bölgeleri tarafından eyaletler arası mal veya hizmet tedariki veya her ikisi için tahsil edilecek ve tahsil edilecek Devlet Mal ve Hizmet Vergisine (SGST) benzerdir.

Şimdiye kadar UTGST kavramı hiçbir zaman herhangi bir uzman tarafından veya GST konseyi tarafından yönlendirilmedi. Anayasaya göre, "Devlet", 246A, 268, 269, 269A ve 279A maddeleri ile ilgili olarak, Yasama Meclisi ile birlik bölgesi içerir. Delhi ve Puducherry, yasama organı olan Birlik bölgesi olup, Andaman ve Nicobar Adaları, Lakshadweep, Daman & Diu, Silvassa, Dadra & Nagar Haveli vs. gibi diğer UT'lerin yasama üyesi değildir. Dolayısıyla, teknik açıdan GST için "devlet" olmadığı için vergilendirme yapmak mümkün değildir. Bu nedenle, UTGST'nin olası yasal lakuna değinilmesi gerekiyordu.

Hindistan, her işlem için iki tür vergi, yani CGST ve SGST olacağı İkili GST Modeli kabul etti. Şimdi Birlik bölgelerini kapsayacak şekilde SGST ile paralel olarak UTGST tahsil edilecek. GST vergi vergi ve tahsilat işlemlerini basitleştirmek amacıyla terfi alıyor. Bununla birlikte, çeşitli oranlar ve çeşitli GST türleri ile basit ama basit bir şey olacak.

Ayrıca, Tazminat Yasası kabine tarafından da onaylandı. Tazminat tasarısı, beş yıl süreyle mal ve hizmet vergisi uygulanması nedeniyle ortaya çıkan gelir kaybı nedeniyle devletlere tazminat ödenmesini öngörüyor.

Hükümet, muhtemelen 1 Temmuz 2017'de GST'nin erken başlaması konusunda kararlıdır. Dolayısıyla, çeşitli faturaları geçmek hızlı bir şekilde yapılır; ancak taslak faturaların, son anda insanları bilgilendirmek yerine halka açık hale getirilmesi de önemlidir.

 

Istanbul sehirlerarasi nakliyat istanbul sehirler arasi nakliye istanbul evden eve nakliyat atasehir evden eve nakliyat istanbul evden eve nakliyat firmalari atasehir evden eve nakliyat ev eşyası depolama samandira nakliyat umraniye evden eve nakliyat atasehir nakliyat sariyer evden eve nakliyat kurtkoy nakliyat

Courtesy: From the desk of Monish Bhalla, Founder, www.servicetaxonline.com
Related Contents
 • Goods and Service Tax (GST)
 •  
   

  www.centralexciseonline.com

   


  www.taxolegal.com


  Page copy protected against web site content infringement by Copyscape


  www.customsindiaonline.com
  Home | Mission | Contact Us | Acknowledgements © 2009 Copyrights, All Rights Reserved. 
  Disclaimer Though all efforts have been made to reproduce the order and other contents correctly, the access and circulation is subject to the condition that EASY SERVICETAXONLINE DOT COM PRIVATE LIMITED is not responsible/liable for any loss or damage caused to anyone due to any mistake/error/omissions. The replica watches Site is constantly updated and any or all of the contents are liable to be modified, altered, deleted or replaced. EASY SERVICETAXONLINE DOT COM PRIVATE LIMITED is not responsible/liable for any loss or damage caused to anyone whether directly or indirectly  due to any modification , alteration, addition, deletion or replacement of any of the contents.

  Copyright: Reproduction of news articles, photos, or any other content in whole or in part in any form or medium without express written permission of  EASY SERVICETAXONLINE DOT COM PRIVATE LIMITED is prohibited.Do not copy contents of this site. All pages are protected by COPYSCAPE. Plagiarism will be detected by COPYSCAPE.